Kierownica Przyszłości Online Check in

Kierownica Przyszłości Online Check in

Extra kierownica która zimą rozgrzewa dłonie, w nocy podświetla się, pokryta czułymi sensorami dotykowymi i wyświetlaczem led.

Każdy kierowca ciężarówki który latem dostarczał towary w krajach europy południowej i południowych stanach USA wie że jazda w tropikalnych klimatach bez klimatyzacji jest prawie nie możliwa. Kierownica która zapamiętuje topografie dotyku użytkownika i podgrzewa lub chłodzi w miarę zmiany temperatury to w chwili pisania tego postu futurystyczny pomysł. W miarę rozwoju technologi każdy z elementów wnętrza samochodu ciężarowego będzie coraz bardziej dostosowany do potrzeb kierowcy ciężarówki. Kierownica jest jednym z elementów który może zmienić się w najbliższych latach za pomocą programowalnych tekstylni ukierunkowanych na interakcje z użytkownikiem. Podczas konferencji JSConf Budapest 2019 technologie przedstawiła Charlie Gerard w pokazie pod tytułem "Weaving the web - Programming textile-based interactions". Obecne panele i przyciski sterujące w okolicach kierownicy w przyszłości będą zamienione na "czułe strefy " które będą interfejsem kierowcy. Idealnie było by aby za pomocą dotyków było można nie tylko sterować komputerem wbudowanym przez producenta ciężarówki ale również aplikacjami mobilnymi z telefonów i tabletów. 

Być może aplikacje mobilne przyszłości będą zaprojektowane do obsługi przez czułą kierownicę a nie przez dotykowy ekranu urządzenia. Kierownica kierowcy będzie miała parę parametrów :

  • język kierowcy
  • wiek kierowcy
  • styl (kolory, ikony)
  • ustawienia sieci
  • styl kierowania
  • ukształtowanie terenu

Obecnie najnowsze systemu do rejestracji wizyty ciężarówki w transportowych miejscach takich jak porty morskie, porty intermodalne, centra logistyczne wymagają skanu palca kierowcy w celu autoryzowania i autoidentyfikacji profilu kierowcy. Kierowca zatrzymuje ciężarówkę w określonym miejscu na drodze, opuszcza szybę, loguje się za pomocą karty/pin i potwierdza tożsamość skanując palec. Być może wszystkie wyżej wymienione etapy rejestracji ( łącznie ze skanowaniem odcisku palca ) będą dostępne za pomocy nowoczesnej kierownicy połączonej za pomocą wifi, bluetooth lub internetu z infrastrukturą logistyczną. Budowa aplikacji mobilnych i stacjonarnych obsługiwanych za pomocą kierownicy może być dopasowaniem do potrzeb kierowców ciężarówek.

Related Articles

ddd
No Internet Connection