Trucker odbavení na stavebním dvoře

Trucker odbavení na stavebním dvoře

Při rozhodování o pracovní době řidiče a stavebních dělníků mohou být užitečné inovativní informace obsažené v aplikaci.

 

Dodání zboží na staveniště je nestandardním tématem týkajícím se procesu registrace návštěvy. Před několika lety jsem dodával obrovské okno o velikosti přívěsu z Rakouska do Dánska, přesněji do centra Kodaně. Byl to dvoučlenný výlet (dva řidiči v jedné kabině) přes přístavní terminál v Puttgardenu, krátký výlet trajektem a dodání nákladu na staveništi v Kodani. Na staveniště jsme dorazili v sobotu ráno, protože se jednalo o velké staveniště, přes centrum města vedlo jen málo silnic a některé vedly. Neměli jsme informace, jako jsou geografické souřadnice místa registrace dodávky. Po příjezdu na staveniště jsme „ručně“ hledali osobu odpovědnou za přijetí dodávky, ukázalo se, že doručení bylo zaregistrováno na pondělí ráno :-)
Připomnělo mi další dodávku obrovských ocelových rámů poblíž centra Frankfurtu nad Mohanem v Německu. Tato dodávka nebyla snadná kvůli výškovým omezením na cestě na staveniště a silnému osobnímu automobilu. Staveniště bylo na hlavní silnici, ale přístupová silnice měla koleje. Dodání proběhlo ve fixní struktuře data a času a trvalo 2 hodiny.
Jeden z řidičů zmínil dodávku moderního polystyrenu pro výstavbu velkého diskontního obchodu ve středním Německu. Řidič obdržel od zasilatele informace o názvu města a ulic bez čísla BEZ INFORMACE, že dodával polystyren na staveniště. Po dosažení ulic určených zasílatelem se ukázalo, že ulice je velmi dlouhá a má tonážní omezení pro kamiony, kvůli špatným povětrnostním podmínkám byl signál v mobilním telefonu přerušen. Řidič se rozhodl požádat obyvatele budov na doručovací ulici o radu - bohužel nikdo z obyvatel nevěděl o staveništi. Ideálním řešením by v tomto případě byla mobilní aplikace s kontrolou přesných dat a přímým komunikačním kanálem typu „řidič - stavební dělník odpovědný za sběr“.
Dodávky na staveniště se neomezují pouze na výstavbu ve velkých městech, lze dodávat materiály pro stavbu silnic, metra, železničních tratí a velkých větrných mlýnů. V tomto příspěvku nebudou projednány speciální dodávky typu ADR.
Proces registrace na staveništi probíhá za odlišných podmínek než v logistických centrech kvůli měnící se velikosti staveniště a mobilních registračních míst. Řidiči obvykle dostávají od zasílatele informace, jako je adresa a zeměpisné souřadnice, a nemají přímý kontakt s personálem odpovědným za registraci příjmu zboží.
Mobilní aplikace KONTROLA VOZIDLA, dostupná přímo řidiči a stavebnímu pracovníkovi odpovědnému za vyzvednutí dodávky, by mohla usnadnit práci oběma stranám a usnadnit práci zasilatelů. Mobilní aplikace by měla eliminovat problémy spojené s pracovní dobou řidiče.

 

V ideálním případě by po přihlášení do aplikace měli mít řidiči přístup k:

- zeměpisné souřadnice staveniště
- zeměpisné souřadnice místa přijetí zboží
- přístupové mapy na staveniště z dálnice
- informace o tonáži a výškových zákazech pro nákladní vozidla
- informace o časových zákazech pro nákladní vozidla, pokud se staveniště nachází ve středu velké metropole
- pracovní doba na staveništi
- dostupnost celulárních sítí a wifi (zejména v rozvojových zemích)
- nejbližší parkoviště pro nákladní automobily
- jasně vyznačené na mapě tras předchozích dodávek
- informace o možných pokutách pro řidiče kamionů na cestě na staveniště
- dopravní nehody na staveništi
- „chatovací místnost“ mezi řidičem a zaměstnancem odpovědným za doručení dodávky

Vize snadno dostupné mobilní aplikace


Pro řidiče nákladních vozidel by bylo nepřijatelné mít aplikaci nainstalovanou na mobilním telefonu se systémem Android a stavební dělník odpovědný za doručení dodávky má mobilní telefon se systémem Ios, na kterém není k dispozici žádná verze aplikace. Taková situace by mohla způsobit nedostatek kontaktu, řešením jsou aplikace PWA - progresivní webová aplikace dostupná v prohlížečích Google Chrome a Microsoft Edge. Nejdůležitějšími prvky aplikace by měla být AUTOMATICKÁ GEOLOKACE řidiče a zaměstnance staveniště a „chatovací místnost“. Mobilní aplikace by měla být snadno použitelná a měla by podporovat pracovní proces a usnadňovat práci s tachografem.

 

Bude návrh pracovních metod založen na informacích z mobilních aplikací v budoucnosti?

Existuje taková možnost, ale i když k tomu nedojde, znalosti z mobilních aplikací zlepší obecnou úroveň znalostí řidičů nákladních vozidel a osob odpovědných za registraci příjmu zboží.

Customer Review

No reviews yet
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Loading
  0/5
 • Unloading
  0/5
 • Access from main road
  0/5
 • Access to a toilet
  0/5
 • Time notification
  0/5
 • Employee culture
  0/5
VISIT
LOCATION
VISIT TIME
REGISTRATION TIME
DOCK NUMBER
PARKING IN FRONT OF THE COMPANY
PAUSE BEFORE / IN THE COMPANY
ON-TIME AWARD
WC TOALET
SHOWER
DRIVERS ROOM
FOOD ACCESS
COFFE ACCESS
KEYS DURING THE VISIT
ENTRY IN ENTRY OUT

Related Articles

ddd
No Internet Connection