Kamyon şoförü şantiyede kontrol et

Kamyon şoförü şantiyede kontrol et

Uygulamaya dahil edilen yenilikçi bilgiler, sürücünün ve inşaat işçilerinin çalışma süreleri hakkında karar vermede yardımcı olabilir.

 

Malların şantiyeye teslimi, ziyaret kayıt süreciyle ilgili standart olmayan bir konudur. Birkaç yıl önce, Avusturya'dan Danimarka'ya, tam olarak Kopenhag'ın merkezine bir römork büyüklüğünde büyük bir pencere teslim ediyordum. Puttgarden'deki liman terminalinden çift mürettebatlı bir yolculuk (bir kabinde iki sürücü), kısa bir feribot gezisi ve Kopenhag Üniversitesi şantiyesinde yük teslimatıydı. Şantiyeye Cumartesi sabahı vardık, çünkü orası büyük bir şantiyeydi, çok az yol vardı ve bazıları şehir merkezinden geçiyordu. Teslimat kayıt noktasının coğrafi koordinatları gibi bilgilere sahip değildik. Şantiyeye vardıktan sonra, teslimatı kabul etmekten sorumlu bir kişiyi 'manuel olarak' aradık, teslimatın Pazartesi sabahı için kaydedildiği ortaya çıktı :-)
Almanya'nın Frankfurt am Main kentinin merkezine yakın başka bir dev çelik çerçeve teslimatı bana hatırlatıldı. Şantiye yolunda yükseklik kısıtlamaları ve yoğun binek araç trafiği nedeniyle bu teslimat kolay olmadı. İnşaat alanı ana yoldaydı, ancak erişim yolunda kanallar vardı. Teslimat, kesin olarak tanımlanmış bir tarih-saat yapısında gerçekleşti ve 2 saat sürdü.
Sürücülerden biri, Almanya'nın merkezinde büyük bir indirimli mağazanın inşası için modern polistiren teslimatından bahsetti. Şoför, şantiyeye polistiren teslim ettiği bilgisi OLMADAN, nakliyeciden kasaba ve caddelerin adı hakkında bilgi aldı. Nakliye firmasının belirlediği caddelere ulaştıktan sonra, caddenin çok uzun olduğu ve kamyonlar için tonaj sınırlamaları olduğu ortaya çıktı, kötü hava koşulları nedeniyle cep telefonundaki sinyal kesildi. Şoför, teslimat caddesindeki bina sakinlerinden bir ipucu istemeye karar verdi - ne yazık ki, hiçbir sakin şantiyeden haberdar değildi. Mobil uygulamada doğru veriler ve 'toplamadan sorumlu sürücü - inşaat işçisi' türünde doğrudan bir iletişim kanalı olan bir TRUCKER CHECK IN mobil uygulamada ideal bir çözüm olacaktır.
Şantiyelere yapılan teslimatlar büyük şehirlerin merkezlerindeki inşaatlarla sınırlı değildir, yol yapımı için malzemeler, metrolar, demiryolu hatları ve büyük yel değirmenleri teslim edilebilir. ADR tipi özel teslimatlar bu yazıda tartışılmayacaktır.
Şantiye ve mobil kayıt noktalarının değişen boyutları nedeniyle şantiyede kayıt işlemi lojistik merkezlerdekinden farklı koşullarda gerçekleşmektedir. Sürücüler genellikle nakliye firmasından adres ve coğrafi koordinatlar gibi bilgileri alır ve malların teslim alınmasından sorumlu personel ile doğrudan temasları yoktur.
Doğrudan sürücüye ve teslimatı toplamaktan sorumlu inşaat işçisine sunulan mobil uygulamada bir TRUCKER CHECK IN mobil uygulaması, her iki taraf için de işi kolaylaştırabilir ve göndericilerin işini rahatlatabilir. Mobil uygulama, sürücünün çalışma süresi ile ilgili sorunları ortadan kaldırmalıdır.

İdeal olarak, uygulamada oturum açtıktan sonra, sürücüler şunlara erişebilmelidir:


- şantiyenin coğrafi koordinatları
- malların teslim alındığı noktanın coğrafi koordinatları
- otoyoldan şantiyeye erişim haritaları
- kamyonlar için tonaj ve yükseklik yasakları hakkında bilgi
- şantiye büyük bir metropolün merkezinde bulunuyorsa kamyonlar için zaman yasakları hakkında bilgi
- şantiye çalışma saatleri
- mobil ağ kapsama alanı ve wifi kullanılabilirliği (özellikle gelişmekte olan ülkelerde)
- kamyonlar için en yakın otopark
- önceki teslimatların rotalarının haritasında açıkça işaretlenmiş
- şantiyeye giderken kamyon şoförleri için olası cezalar hakkında bilgi
- şantiyeye giden yol kazaları
- sürücü ile teslimatı almaktan sorumlu çalışan arasında 'sohbet odası'

Kolay erişilebilir bir mobil uygulamanın vizyonu


Bir kamyon şoförünün Android sistemli bir cep telefonuna bir uygulama yüklemesi kabul edilemez ve teslimatı almaktan sorumlu inşaat işçisinin, uygulamanın herhangi bir versiyonunun bulunmadığı Ios sistemine sahip bir cep telefonu vardır. Böyle bir durum iletişim eksikliğine neden olabilir, çözüm PWA uygulamalarıdır - Google Chrome ve Microsoft Edge tarayıcılarında bulunan Progresive Web Uygulaması. Uygulamanın en önemli unsurları şantiye şoförünün ve çalışanının OTOMATİK GEOLOKASYONU ve 'sohbet odası' olmalıdır. Mobil uygulamanın kullanımı kolay olmalı ve iş sürecini desteklemeli ve takograf ile çalışmayı kolaylaştırmalıdır.

Çalışma yöntemlerinin tasarımı gelecekte mobil uygulamalardan gelen bilgilere dayanacak mı?


Böyle bir olasılık var, ancak bu olmasa bile, mobil uygulamalardan elde edilen bilgiler, kamyon şoförlerinin ve malların teslim alınmasından sorumlu kişilerin genel bilgi düzeyini artıracaktır.

Customer Review

No reviews yet
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Loading
  0/5
 • Unloading
  0/5
 • Access from main road
  0/5
 • Access to a toilet
  0/5
 • Time notification
  0/5
 • Employee culture
  0/5
VISIT
LOCATION
VISIT TIME
REGISTRATION TIME
DOCK NUMBER
PARKING IN FRONT OF THE COMPANY
PAUSE BEFORE / IN THE COMPANY
ON-TIME AWARD
WC TOALET
SHOWER
DRIVERS ROOM
FOOD ACCESS
COFFE ACCESS
KEYS DURING THE VISIT
ENTRY IN ENTRY OUT

Related Articles

ddd
No Internet Connection