Log in

"Claus Wiesel'in fotoğraf dünyası" nın yazarıyla röportaj kamyon

1) Bir kamyon şoförü olarak kariyerinizin hangi noktasında www.truck-pics.eu/ adresini yaratma fikrini edindiniz?
Fotoğraf çekmekten her zaman keyif aldım, uzun bir aradan sonra kendi web sitemi oluşturmaya karar verdim, böylece resimlerime uygun bir platform verebileyim. 11 Kasım 2012'de web sitem www.truck-pics.eu çevrimiçi oldu.

2) Web sitesinin menüsündeki ilk fotoğraflar / bölümler / bölümler / nelerdi?
İlk fotoğraflar, bugün hala fotoğrafını çekmeyi sevdiğim ABD arabalarıydı, ancak daha sonra çeşitli kamyon toplantılarından çok sayıda kamyon fotoğrafı ekledim.

3) Logonuz gerçekten harika görünüyor. İlk logonuz mu? Logonuzun hikayesini kamyon ve kamera ile mi anlatıyorsunuz?
Logom bir arkadaşım tarafından oluşturuldu, kameralı bir kamyonu gösteriyor, her ikisi de hobimi temsil ediyor, kamyonları fotoğraflamaya olan tutkum için.

4) Şimdi portalın neye benzediğini ve ana içeriğin ne olduğunu söyle.
Web sitem şu anda şunu içeriyor: Flickr'da yayınladığım çeşitli alanlardan yaklaşık 55.000 fotoğraf. Ancak bu arada, odak açıkça kamyon fotoğrafçılığına odaklanıyor.

5) Hakkımda birkaç söz. Hobiniz mi ve seyahat etmeyi seviyor musunuz?
Hobilerim motosiklet, fotoğrafçılık ve Avrupa'da çeşitli kamyon toplantılarına gidip orada fotoğraf çekmek için seyahat etmek, aynı zamanda arkadaşlarım ve tanıdıklarla harika zaman geçirmek. Yıllar içinde birçok arkadaşlık gelişti ve birbirimizi gördüğümüz için her zaman mutluyuz.

6) Fotoğrafları nereden alıyorsunuz? Kullanıcılarınız size kamyon fotoğrafları mı gönderiyor? Hangi kamerayı kullanıyorsun
Web sitemde yalnızca kendim "çektiğim" fotoğrafları görebilirsiniz. Çeşitli Pro lenslerle bir Olympus E30 kullanıyorum, ancak birkaç gündür Sony Alpha 7 III yeni bir full frame fotoğraf makinem var.

7) ABD veya Asya'ya gitmeyi düşündünüz mü? Gitmek istediğiniz bir rotanız var mı, ör. B. Sokak 66 mı?
Uçmayı sevmediğim için, muhtemelen ABD'de bir toplantıya asla gelmeyeceğim, ama bu önemli değil, çünkü Avrupa'da hala görülecek çok şey var.

8) En sevdiğiniz biranız:
Bölgemizde maalesef artık Eichener Pils bulunmadığı için yine Siegerland'dan Erzquell Pils'i tercih ediyorum.

9) Hangi Avrupa ülkesi kamyon sürücüleri için iyi muamele örneğidir?
Kamyon dışı bir sürücü olarak, Hollanda ve İsviçre'deki kamyon sürücülerine her şeyden önce saygılı davranıldığına inanıyorum. Almanya maalesef böyle bir listede oldukça geride kalacaktı.

10) Calais'i geçmenin "zevkini" yaşadınız mı? Brexit hakkında ne düşünüyorsunuz?
Daha önce de belirtildiği gibi, ben bir kamyon şoförü değilim, ancak özel olarak (neyse ki) Calais üzerinden İngiltere'ye gitmek zorunda kalmadım. Şimdiye kadar Ostend'den Dover'e sadece 3 kez geçtim. Brexit hakkında kendime herhangi bir yargıya varmak istemiyorum.

11) Kamyoncular hangi yol sorunlarıyla karşı karşıya? Neyin değiştirilmesi gerekiyor
Sürücülerin sorunlarından bazıları, diğer yol kullanıcılarına saygı duyulmaması, sürüş ve dinlenme sürelerine uyacak park yerlerinin olmaması, zaman baskısı ve kamyonlar için birçok "anlamsız" sollama yasağıdır.

12) 20 yıl önce, sürücünün işi bugün olduğu gibi değildi. Cep telefonları, nakliyeciler ve sürücüler için iletişim sistemleri ve modern navigasyon sistemleri yoktu. 20 yıl sonra sürücünün işi nasıl olacak?
20 yıl sonra iş neye benzeyecek? Söylemesi zor .... muhtemelen diğer Doğu Avrupa ülkelerinden daha ucuz ücretli sürücüler, sürücü ve araçların daha fazla izlenmesi, muhtemelen sürücünün yalnızca belirli durumlarda ve / veya yükleme / boşaltma sırasında gerekli olduğu otonom sürüş dır-dir. Muhtemelen bugünkü gibi bir kamyon toplantısı olmayacak, çünkü bugünkü gibi gösteri kamyonları olmayacak, çünkü giderek daha fazla şey yasaklanıyor, bu da bir kamyonu benzersiz kılıyor.

13) Bir şey eklemek ister misiniz?
Bu vesileyle olay yerindeki tüm sürücülere, hayranlara ve "meslektaşlarıma" merhaba demek istiyorum, özellikle hobimde ve seyahatlerimde beni maddi olarak destekleyen uzun vadeli sponsorum www.lkw-fahrer-gesucht.com.

Customer Review

No reviews yet
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Loading
  0/5
 • Unloading
  0/5
 • Access from main road
  0/5
 • Access to a toilet
  0/5
 • Time notification
  0/5
 • Employee culture
  0/5
VISIT
LOCATION
VISIT TIME
REGISTRATION TIME
DOCK NUMBER
PARKING IN FRONT OF THE COMPANY
PAUSE BEFORE / IN THE COMPANY
ON-TIME AWARD
WC TOALET
SHOWER
DRIVERS ROOM
FOOD ACCESS
COFFE ACCESS
KEYS DURING THE VISIT
ENTRY IN ENTRY OUT
No Internet Connection