Trucker check in na placu budowy

Trucker check in na placu budowy

Innowacyjne Informacje zamieszczone w aplikacji mogą być pomocne w podejmowaniu decyzji odnośnie czasu pracy kierowcy i pracowników budowy.

Dostarczenie towarów na place budowy to niestandardowy temat odnośnie procesu rejestracji wizyty. Parę lat wstecz dostarczałem z Austrii do Danii a dokładnie do centrum Kopenhagi wielkie okno rozmiarów naczepy. Była to wyprawa w podwójnej obsadzie (dwóch kierowców w jednej kabinie ) przez terminal portowy w Puttgarden, krótka podróż promem i dostarczenie frachtu na placu budowy Uniwersytetu w Kopenhadze. Na miejsce budowy dotarliśmy w sobotę rano, ponieważ była to duża budowa, dróg dojazdu było parę a niektóre prowadziły przez centrum miasta. Nie posiadaliśmy informacji typu współrzędne geograficzne punktu rejestracji dostaw. Po dotarciu na placu budowy szukaliśmy 'manualnie' osoby odpowiedzialnej za przyjęcie dostawy, okazało się że dostawa jest zarejestrowana na poniedziałek rano :-)
Przypomniała mi się jeszcze jedna dostawa wielkich stalowych ram w okolicach centrum Frankfurtu nad Menem w Niemczech. Ta dostawa nie należała do łatwych ze względu na zakazy wysokościowe w drodze do placu budowy i duży ruch samochodów osobowych. Plac budowy znajdował się przy głównej drodze jednak droga dojazdowa miała koleiny. Dostawa odbyła się w sztywno określonym strukturze typu data-godzina i trwała 2 godziny.
Jeden z kierowców wspomniał o dostawie nowoczesnego styropianu na budowę wielkiego dyskontu w środkowych Niemczech. Kierowca dostał od spedytora informacje o nazwie miejscowości i ulice bez numeru BEZ informacji o tym że dostarcza styropian na plac budowy. Po dojechaniu na ulice wyznaczoną przez spedytora okazało się że ulica jest bardzo długa i ma ograniczenia tonażowe dla samochodów ciężarowych, we względu na złe warunki atmosferyczne urwał się sygnał w telefonie komórkowym. Kierowca postanowił zapytać się rezydentów budynków na ulicy dostawy o podpowiedź - niestety nikt z rezydentów nie był świadomy placu budowy. Aplikacja mobilna typu TRUCKER CHECK IN z dokładnymi danymi i bezpośrednim kanałem komunikacji typu 'kierowca - pracownik budowy odpowiedzialny za odbiór’ była by idealnym rozwiązaniem w tym przypadku. Dostawy na place budowy nie ograniczają się tylko do budowy w centrach wielkich miast, dostarczać można materiały do budowy dróg, metra, linii kolejowych i wielkich wiatraków. Dostawy specjalistyczne typu ADR nie będą omawiane w tym poście.
Proces rejestracji na placu budowy odbywa się w innych warunkach niż w centrach logistycznych ze względu na zmieniające się rozmiary placu budowy i mobilne punkty rejestracji. Zazwyczaj kierowcy dostają informacje typu adres i współrzędne geograficzne od spedytora i nie mają żadnego dostępu do bezpośredniego kontaktu z personelem odpowiedzialnym za rejestracje odbioru towaru. Aplikacja mobilna typu TRUCKER CHECK IN dostępna bezpośrednio dla kierowcy i pracownika budowy odpowiedzialnego za odbiór dostawy mogłaby ułatwić prace dla obu stron i odciążyć pracę spedytorów. Aplikacja mobilna powinna wyeliminować problemy związane z czasem pracy kierowcy.

Idealnie po zalogowaniu się do aplikacji kierowcy powinni mieć dostęp do:

 • współrzędnych geograficznych placu budowy
 • współrzędnych geograficznych bramy wjazdowej
 • współrzędnych geograficznych punktu odbioru towaru
 • mapy dojazdu do placu budowy z autostrady
 • informacje o zakazach tonażowych i wysokościowych dla ciężarówek
 • informacja o zakazach czasowych dla ciężarówek jeżeli plac budowy znajduje się w centrum dużej metropolii
 • godziny pracy placu budowy
 • dostępność zasięgu sieci komórkowych oraz wifi (szczególnie w krajach rozwijających się)
 • najbliższy parking dla samochodów ciężarowych
 • zaznaczone w czytelny sposób na mapie trasy poprzednich dostaw  
 • informacje o ewentualnych mandatach dla kierowców ciężarówek w drodze do placu budowy
 • wypadkach na drodze dojazdy do placu budowy
 • ‘chat room’ pomiędzy kierowcą a pracownikiem odpowiedzialnym za odbiór dostawy 

Wizja łatwo dostępnej aplikacji mobilnej


Nie do przyjęcia byłaby sytuacja podczas której kierowca ciężarówki posiada zainstalowaną aplikacje na telefonie komórkowy z systemem android a pracownik budowy odpowiedzialny za odbiór dostawy posiada telefon komórkowy z systemem Ios na którym nie ma dostępnej wersji aplikacji. Taka sytuacja mogła by spowodować brak kontaktu, rozwiązaniem są aplikacje typu PWA - Progresive Web App dostępne na przeglądarkach Google Chrome i Microsoft Edge. Najważniejszymi elementami aplikacji powinny być AUTO GEOLOKALIZACJA kierowcy i pracownika placu budowy i ‘chat room’ . Aplikacja mobilna powinna być łatwa w obsłudze i wspomagać proces pracy i ułatwić prace z tachografem.

Czy w przyszłości projektowanie metod pracy będzie oparte na informacji z aplikacji mobilnych?
Istnieje taka możliwość, jednak nawet gdy tak się nie stanie to wiedza płynąca z aplikacji mobilnych poprawi ogólny poziom wiedzy kierowców ciężarówek i osób odpowiedzialnych za rejestracje odbioru towaru.

 

photo:https://www.youtube.com/user/winkiel82/featured

Related Articles

ddd
Trucker Check In Cookie Policy

This web app uses cookies that are necessary to its functioning and required to achieve the purposes illustrated in the privacy policy. By accepting this OR scrolling this page OR continuing to browse, you agree to our privacy policy.

No Internet Connection