Log in

Kierownica Przyszłości Online Check in

Extra kierownica która zimą rozgrzewa dłonie, w nocy podświetla się, pokryta czułymi sensorami dotykowymi i wyświetlaczem led.

Każdy kierowca ciężarówki który latem dostarczał towary w krajach europy południowej i południowych stanach USA wie że jazda w tropikalnych klimatach bez klimatyzacji jest prawie nie możliwa. Kierownica która zapamiętuje topografie dotyku użytkownika i podgrzewa lub chłodzi w miarę zmiany temperatury to w chwili pisania tego postu futurystyczny pomysł. W miarę rozwoju technologi każdy z elementów wnętrza samochodu ciężarowego będzie coraz bardziej dostosowany do potrzeb kierowcy ciężarówki. Kierownica jest jednym z elementów który może zmienić się w najbliższych latach za pomocą programowalnych tekstylni ukierunkowanych na interakcje z użytkownikiem. Podczas konferencji JSConf Budapest 2019 technologie przedstawiła Charlie Gerard w pokazie pod tytułem "Weaving the web - Programming textile-based interactions". Obecne panele i przyciski sterujące w okolicach kierownicy w przyszłości będą zamienione na "czułe strefy " które będą interfejsem kierowcy. Idealnie było by aby za pomocą dotyków było można nie tylko sterować komputerem wbudowanym przez producenta ciężarówki ale również aplikacjami mobilnymi z telefonów i tabletów. 

Być może aplikacje mobilne przyszłości będą zaprojektowane do obsługi przez czułą kierownicę a nie przez dotykowy ekranu urządzenia. Kierownica kierowcy będzie miała parę parametrów :

  • język kierowcy
  • wiek kierowcy
  • styl (kolory, ikony)
  • ustawienia sieci
  • styl kierowania
  • ukształtowanie terenu

Obecnie najnowsze systemu do rejestracji wizyty ciężarówki w transportowych miejscach takich jak porty morskie, porty intermodalne, centra logistyczne wymagają skanu palca kierowcy w celu autoryzowania i autoidentyfikacji profilu kierowcy. Kierowca zatrzymuje ciężarówkę w określonym miejscu na drodze, opuszcza szybę, loguje się za pomocą karty/pin i potwierdza tożsamość skanując palec. Być może wszystkie wyżej wymienione etapy rejestracji ( łącznie ze skanowaniem odcisku palca ) będą dostępne za pomocy nowoczesnej kierownicy połączonej za pomocą wifi, bluetooth lub internetu z infrastrukturą logistyczną. Budowa aplikacji mobilnych i stacjonarnych obsługiwanych za pomocą kierownicy może być dopasowaniem do potrzeb kierowców ciężarówek.

Show comment form
Trucker check in
Trucker Check In Cookie Policy

This web app uses cookies that are necessary to its functioning and required to achieve the purposes illustrated in the privacy policy. By accepting this OR scrolling this page OR continuing to browse, you agree to our privacy policy.

No Internet Connection