Dokumenty typu Check In

Dokumenty typu Check In

Jeden z naszych użytkowników przysłał stos dokumentów potrzebnych do zarejestrowania frachtu. Dokumenty typu check in, check out, mapy dojazdu, mapy fabryk oraz dokumenty potwierdzające błąd załadunku.

Jak wyglądają w Beneluxie i Francji ? Oto przykłady dokumentów które dostał jeden z naszych międzynarodowych  kierowców za granica. 

dokumenty kierowca checkin 1

 

Pierwsze dwa zdjęcia to dokumenty które dostałem podczas PRE rejestracji na bramie wjazdowej. Jest to jeden wielki dokument wydrukowany na dwóch stronach A4, tylko w języku francuskim. Na dwóch stronach formatu A4 znajduje się mapa fabryki a na drugiej zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie fabryki.

 

 

Następne zdjęcie pochodzi z jednego z najbardziej nowoczesnych miejsc w Europie czyli Terminalu RWG w Maasvlakte w Holandii. Obsługa pojazdów ciężarowych jest sporządzona w języku polskim, mały rozmiar wydruku i śliski papier. Ten dokument jest wzorem dla innych firm w Europie jak powinny wyglądać dokumenty typu check in check out. Jasne zdjęcia z elementami graficznymi mówią więcej niż opis. Wszystkie elementy są czytelne i zrozumiałe. Brawo dla pracowników RWG za kawał dobrej roboty i ułatwienie pracy kierowcy ciężarówki. Takie podejście to wzór do naśladowania.  

dokumenty kierowca checkin 3

 

Następny dokument nazywa się Gate Activity Ticket czyli Bilet aktywności bramy, w jednym z terminali w Belgii. Jest to dokument czarnobiały i często mylnie jest kojarzony z dokumentem Interchange. Na dokumencie znajdują się niezbędne dane takie jak nazywa kierowcy, firma w której pracuje, kod wjazdu i kod wyjazdu. Dokument dostałem w języku angielskim.

dokumenty kierowca checkin 4

 

Dla kierowców marzących o pracy jak kierowca w Holandii mamy niespodziankę. Dokument z terminalu Uniport należy wypełnić w języku niderlandzkim. Zostawiłem parę podpowiedzi po angielsku.

dokumenty kierowca checkin 5

 

Nie pamiętam dokładnie skąd pobrałem tą mapkę ale tak jak widać jest w języku Angielskim. Jest to tylko mapa, formularze do zarejestrowania frachtu to już inna bajka.

dokumenty kierowca checkin 6

 

To jeden w swoim rodzaju dokumentów typu check in, na którym widzimy mapę na której zaznaczona jest trasa robota którego należy przepuścić podczas poruszania się po fabryce po wyznaczonej trasie.

dokumenty kierowca checkin 8

 

C.Ro Port Zeebrugge to kolejna lokalizacja która odsiedziałem. Podczas rejestracji frachtu na bramie wjazdowej dostajemy mapę w zaznaczoną bramą In i Exit, punktami poboru i zdania kontenera oraz obowiązującym ruchu.

a7dokumenty kierowca checkin 7

 

Nie pamiętam skąd pobrałem ten dokument ale jest jednym z lepszych ze względu na zaznaczony parking dla kierowców ciężarówek oraz punktu check in - check point.

dokumenty kierowca checkin 9

 

Wracając do portu w Rotterdamie jedziemy do Uniportu. Mapa obrazuje wielkość terminalów oraz rozstawienie kranówy i wybrzeży.

dokumenty kierowca checkin 10

 

Przenosimy się na wybrzeże Rotterdamu aby zarejestrować fracht owoców z odległych kontynentów. Biuro rejestrujące fracht znajduje się kilkaset metrów od magazynów. Dzięki mapie jesteśmy w stanie zlokalizować parking, biuro i dwa magazyny wraz z rampami.

dokumenty kierowca checkin 11

 

Tutaj jak ciekawostkę umieściliśmy dokument "Przejdź do biura i podaj wydrukowany document". Punktem na który należy zwrócić uwagę jest ostatni wiersz Error Message.

dokumenty kierowca checkin 12

 

Centrum logistyczne w Antwerpii z 3 bramami jest naprawdę olbrzymie, przy pierwszej wizycie można dostać zawrotu głowy. Na mapie brak jest zaznaczonych punktów rejestracji, wag itp

dokumenty kierowca checkin 13

 

Dokument typu check in z RFV FRUITS jest godny przedstawienia ze względu na formę graficzną i zamieszczone informacje. Na dole po lewej stronie znajduje się informacja że nie można kręcić długiej pauzy w nocy. Jest to jeden z lepszych formularzy rejestracyjnych jakie miałem przyjemność wypełniać.

dokumenty kierowca checkin 14

 Ostatni przedstawiony dokument to mapa z zaznaczonymi miejscami załadunku i rozładunku.

dokumenty kierowca checkin 15

Analizując powyższe dokumenty typu check in, check out, mapy, formularze i dodatkowe dokumenty można stwierdzić że kierowcy mają dostęp do bardzo dużą ilość zróżnicowanych treści. Brak jest jakiekolwiek standaryzacji, ułatwiającej odczyt międzynarodowych dokumentów. Często zdarza się że brakuje wydrukowanych map, formularzy i kierowcy podczas pierwszej wizyt w centrach logistycznych pozostawiani są w labiryncie ulic, ramp, biur i wag.  Dlatego bardzo ważne jest abyś Ty jako czytelnik TRUCKERCHECKIN opisał swoje doświadczenie wizyty w lokalizacji. Zrób zdjęcie dokumentu rejestracyjnego i mapy, podziel się swoimi odczuciami nt check in check out. Czekamy na wasze emaile.

Related Articles

ddd
Trucker Check In Cookie Policy

This web app uses cookies that are necessary to its functioning and required to achieve the purposes illustrated in the privacy policy. By accepting this OR scrolling this page OR continuing to browse, you agree to our privacy policy.

No Internet Connection