Most Van Brienenoordbrug

Most Van Brienenoordbrug

Podczas podróży z południa Niderlandów na północ lub z Paryża do Amsterdamu / Utrechtu zawsze jechałem przez Rotterdam autostradą A16 mostem Van Brienenoordbrug.


Jest to największy most tego typu w Holandii ( najdłuższy jest most Zeelandbrug ). 6 pasów w jedną stronę miało zapewnić brak korków i maksymalną przepustowość, ponieważ most jest częścią obwodnicy rotterdamu i E19 – trasa europejska pośrednia północ-południe, biegnąca z Amsterdamu do Paryża. Trasa łączy Holandię, Belgię i Francję. Przebieg: Amsterdam – Haga – Rijswijk – Rotterdam – Breda – Antwerpia – Bruksela – Mons – Valenciennes – Cambrai – Compiègne – Paryż.

 

Jedden z najładniejszych mostów w Holandii

Podczas mojej pracy jako kierowca ciężarówki często jeździłem tą drogą na trasie Barcelona - Amsterdam i napisze szczerze, że droga w godzinach szczytu jest delikatnie zakorkowana, czyli przejezdna. Podczas ostatniego frachtu na lini .es -.nl zdarzyło mi się utknąć na moście całkowicie, myślałem, że jest jakiś wypadek lub coś w tym rodzaju a po chwili część mostu podniosła się do góry. Okazało się, że most Van Brienenoordbrug jest mostem zwodzonym a to oznacza ze przynajmniej jedno przęsło jest podnoszone umożliwiając przepłynięcie jednostek pływających. W czasie podnoszenia części mostu zauważyłem, że obok biegnie ścieżka dla rowerów i motorów a po lewej stronie... Piękny skyline Rotterdamu który na Europejskim podwórku jest jednym z najlepszych i nowoczesnych. Po wykręceniu pauzy 15 minut udało mi się porozmawiać z innym kierowcą ciężarówki, który powiedział, że nigdy tak długo nie stał na moście, podczas gdy zauważyliśmy przepływający statek i po chwili zapaliły się zielone światła. Reasumując postrój może potrwać do 20 minut i zalecam uwzględnienie tego podczas planowania trasy i postoju wzdłuż A16.

Related Articles

ddd
Trucker Check In Cookie Policy

This web app uses cookies that are necessary to its functioning and required to achieve the purposes illustrated in the privacy policy. By accepting this OR scrolling this page OR continuing to browse, you agree to our privacy policy.

No Internet Connection