Log in

BLUE TRUCK ART STYLE

While taking a 45-minute pause in Germany, I noticed a beautifully painted truck.

Budowa światowej klasy centrum logistycznego dla Pumy

In what direction is logistics going in 2020? This is best seen on the example of the PUMA logistics center construction project.

New DHL at Bonn airport

DHL Express invests opens a modern and environmentally friendly logistics center at the airport in Cologne / Bonn

The hub with an area of ​​approximately 15,000 m² uses the latest sorting technology. We ask our drivers to log in visit check in.

Przeglądu stawek czynszowych 2019

Z opracowanego przez Prologis Research "Przeglądu stawek czynszowych 2019" (Logistic Rent Index), wynika że Polskie regiony logistyczne zbliżają się do Europejskiej czołówki.

CO TO JEST VGM EDI ?

Jeden z naszych użytkowników, kierowca z Hamburga został poproszony przez spedytora o podwójne zmierzenie wagi jednego kontenera.

Co to jest Freight Village?

Freight Village czyli Wioska Towarowa to określony obszar, na którym wszystkie działania związane z transportem, logistyką i dystrybucją towarów, zarówno w tranzycie krajowym, jak i międzynarodowym, są wykonywane przez różnych operatorów.

Trucker check in
Trucker Check In Cookie Policy

This web app uses cookies that are necessary to its functioning and required to achieve the purposes illustrated in the privacy policy. By accepting this OR scrolling this page OR continuing to browse, you agree to our privacy policy.

No Internet Connection