Koronawirus spowolni transport kontenerów

Koronawirus spowolni transport kontenerów

W trwającej od 2 tygodni kwarantannie miast Chińskich towarzyszy spowolnienie gospodarcze.

 

Fabryki i centra logistyczne są zamknięte dlatego transport kontenerów do i z Chin jest utrudniony Czy będzie to miało wpływ na Europejską i Amerykańska gospodarkę, a w szczególności sektor transportu i logistyki ? Coraz więcej pustych kontenerów gromadzi się w chińskich portach takich jak Szanghaj, Kanton, Shenzhen i Tianjin. W Internecie zaczynają pojawiać się artykuły na temat strategii spedytorów w zaistniałej sytuacji w Chinach. Spowolnię gospodarcze, zwiększenie cen dóbr importowanych z Chin, przestój w transporcie; tego rodzaju tytuły wpisów na blogach to dopiero początek rozwoju problemu transportu z Chin.

Jak podaje włoski portal telenord.it/ spadek przychodów spowodowany  Koronavirusem dla firm zajmujących się transportem kontenerów byłby możliwy do oszacowania na poziomie 300-350 milionów dolarów tygodniowo. Zostało to ujawnione w badaniu przeprowadzonym przez Sea-Intelligence, zgodnie z którym tak zwane puste żeglowanie będzie podstawą do tego, czyli anulowania zawinięć do portu.

 

Related Articles

ddd
Trucker Check In Cookie Policy

This web app uses cookies that are necessary to its functioning and required to achieve the purposes illustrated in the privacy policy. By accepting this OR scrolling this page OR continuing to browse, you agree to our privacy policy.

No Internet Connection